Las jesienią.

W swojej pracy dążymy do tego ,by dzieci czuły się dobrze w otaczającym świecie,staramy się podtrzymywać i wzmacniać ich naturalny i bezpośredni kontakt z przyrodą.
Dlatego też do tradycji naszego przedszkola należą jesienne wyjazdy do lasu.Ulubionym terenem do obserwacji i zabaw jest Lasek Miejski.
Właśnie tam 22 października pojechały nasze przedszkolaki. Pogoda tego dnia była wymarzona- świeciło piekne słońce przeplatane nitkami babiego lata.
Wszystkie dzieci, jak na prawdziwych przedszkolaków przystało, starały się nie zakłócać ciszy i nie ingerować w naturalne życie lasu.

Tu Duszki wkroczyły na leśne scieżki. />
Bogatych wrażeń dostarczyło podziwianie kolorów jesieni,rozpoznawanie gatunków drzew, szukanie grzybów i wypatrywanie mieszkańców lasu.Dzieci z radością zbierały dary jesieni-kolorowe liscie do bukietów,kasztany,żołędzie i gałązki o ciekawych kształtach. Te materiały posłużą do dekoracji sal oraz zajęć przyrodniczych i badawczych.

Chwila zadumy-zabrać czy zostawić? />
Po spacerze i zabawach nadszedł czas na odpoczynek i szukanie w plecaku ” małego co nieco”,przygotowanego przez rodziców.
Nim się spostrzegliśmy nadjechał autokar -musieliśmy wracać.Zmęczeni,pełni wrażeń przyjechaliśmy do przedszkola na ciepły obiad,który wyjątkowo dobrze smakował po takiej wycieczce!
/M.Janikowska,M.Sząszor/