Bajki muzyczne w BAJCE

To już III Przegląd Bajek i Baśni w naszej „Bajce”!

Już przechodząc korytarzem można było się poczuć jak w bajce (w końcu nazwa zobowiązuje!).Dookoła kolorowe stroje, księżniczki, damy dworu,w sali gimnastycznej las…domek i ..takie maluteńkie łóżeczka …pewnie po tych krasnalach….

Te krasnale  z PS-4 nam się najbardziej podobały ! />

W tym roku warunek był jeden- bajki muzyczne.Mało słów-więcej muzyki i tańca!Prawie wszystkie przedszkola z miasta zaszczyciły nas swoją obecnością.Przyszedł nawet zespół ze szkoły specjalnej.
Przy pięknej muzyce 29.X. rozpoczęło się przedstawienie.Nasze Pszczółki opracowały muzyczną wersję Calineczki.Kwiaty tańczyły…

/>

….zwierzęta porywały piękną panienkę….

W roli kreta-Mikołj L.,Myszy-Randia D., Calineczki-Weronika S. />

….aż w końcu jaskółeczka uratowała Calineczkę i pooooleciały do krainy kwiatowych duszków.

Jako jaskóleczka wystapiła Karolinka G. />

Nasi goście też wykazali się pomysłowością- piekne stroje miały „Skrzaty” z Przedszkola 9 albo „Trzy świnki” z Przedszkola Nr 7,

/>
Mieliśmy tez okazję popatrzeć na dwie wersje tej samej bajki.Przedszkolaki z „czwórki” wytańczyły „Królewnę Śnieżkę” przy pięknie dobranych dźwiękach muzyki poważnej, a zuchy z PS-6 pokazły bardziej dziecięcą wersję tego utworu.

/>

Ciekawą formę przedstawienia „Dziadek do orzechów” pokazali „aktorzy” ze szkoły specjalnej.Mimo małych wątpliwości nasze dzieci szybko rozpoznały postacie z bajki.Dla dzieci z SP-4 też dzień ten był nie lada atrakcją.
Imprezę uświetniły prezenty -dla wszyskich dzieci -kolorowanki,a dla każdego zespołu książka (oczywiście z bajkami).Powagi imprezie dodali specjalnie zaproszeni goście – Pani Ringwelska z Rady Przedszkola i Pani Wizytator z Kuratorium Oświaty.Nie zabrakło tez lokalnej prasy.
Za nami wspaniały ,bajkowy tydzień.Znowu nam się udało!
Nieskromnie?
Co zrobić …skoro to prawda!
/M.Szaszor,P.Ścibiński/