Gwiazdkowe spotkania

  

Kolorowe świeczki,
kolorowy łańcuch.
Wkoło choineczki
przedszkolacy tańczą….
       

 
 

  

Nastał długo wyczekiwany dzień, dzień pełen wydarzeń i radości. Z samego rana przyszedł do "Bajki" Gwiazdor. Zebrane na sali gimnastycznej przedszkolaki powitały gościa śpiewem i wierszami.

  
 

Odważniejsze przedszkolaki śpiewały lub recytowały dla specjalnego gościa, a Gwiazdor wynagradzał ich słodkościami.

  

Wszystkie dzieci z żarliwością obiecały nienaganne zachowanie, aż do następnego spotkania, tak więc Gwiazdor obdarował je prezentami. 

  

Po południu był czas na kolejne wielkie przeżycia, ponieważ do przedszkola przyszli kolejni goście – Rodzice. Obejrzeli oni jasełka przygotowane przez dzieci w poszczególnych grupach.

W blasku świec, przy melodii kolęd i zapachu pierników, wszyscy składali sobie życzenia, zgodnie z tradycją łamiąc się opłatkiem.

  

Wszystkie świętujące grupy odwiedzili też tradycyjni kolędnicy, którymi w tym roku były dzieci z grup 5 i 6-latków. Kolędnicy składali wierszem i kolędą życzenia, recytowali zabawne rymowanki, a całemu widowisku towarzyszyła atmosfera ogólnej wesołości. Jak tradycja nakazuje w zamian za życzenia, gospodarze poszczególnych grup obdarowywali przebierańców świątecznymi smakołykami.

 

                                                                                                       BMG