IV edycja Przeglądu Bajek w Bajce.

28 października miał miejsce w naszym przedszkolu czwarty już przegląd teatrzyków przedszkolnych z naszego miasta.
Tym razem hasłem przewodnim były ” przedszkolne bestsellery”.
Regulamin przewidywał kilka etapów działań prowadzących do zaprezentowania przez wszystkie przedszkola swojego własnego,wybranego drogą losowania przez dzieci, bestselleru bajkowego.
Następnie fragment tego utworu ,poparty piosenkami, tańcami czy inną formą reklamy, dzieci przedstawiły podczas „Przegladu bajek”.Miały tym samym zachęcić inne dzieci do sięgnięcia po ten właśnie utwór.
Rozpoczęły dzieci z naszej placówki.”Przygody Kubusia Puchatka” promowały dzieci z grupy Pszczółek.

Wroli głównej-Kubusia Puchatka świetnie wypadł Maciej O. />
Ciekawą formę sceniczną pokazały dzieci z przedszkola nr4 .Fragmentem bajki, kolorowaniem psiaków przez publiczność i pisenką z tańcem Cruelli z „101 Dalmatyńczyków” zachęcały do poznania całego utworu.

/>
Kolejnym przedstawieniem była „Jarzębinka” z przedszkola nr5 o tej samej nazwie.Przedszkolaki z ” 6″ zachęcały nas do oglądania i czytani bajki J.Porazńskiej „Jak Agata nogą zamiata”, a dzieci ze „Skrzatów” (PS Nr9) pokazały walory utworu „Na straganie”.
Przedszkolaki z „7” miały piękne kukły ze styropianu do bajki o Kopciuszku.
Pokazały fragment utworu i zachęcały do odwiedzin w ich przedszkolu przez tych, którzy chcą poznać dalsze losy biednej dziewczyny.

/>
Innowacją w tym roku były wywiady z aktorami.Dzieci z grupy Duszków zadawły występującym różne pytania dotyczące przedstawianego utworu.Zauważyły ,że nie jest to wcale łatwe,choć ciekawe.

Mikołaj L. pyta o wrażenia Aktorów />
W przelądzie oczywiście zwycięzcami byli wszyscy i wszyscy dostali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Przedszkola, a nad całością czuwało jury w składzie : Pani dyrektor M.Sząszor, wicedyrektor B.Kuśmierek oraz Pani i Pana Ważyńskich jako przedstawicieli Rodziców naszgo przedszkola.
Już myślimy jaką formę Przeglądu zorganizujemy za rok, bo duża „frajda”i pobudzanie wsazystkich do twórczej aktywności.
/D.Podolska,M.Sząszor/