MISIAKI W BIBLIOTECE – CYKL SPOTKAŃ

  

Od 5 października 2010 grupa „Misiaki”- 6-latki wraz ze swoimi Paniami uczęszczają na cykl 10-ciu spotkań do Biblioteki Miejskiej. Wyjścia odbywają się co wtorek ok. g. 9.30- jeśli tylko dopisze nam sprzyjająca pogoda.

 

Do tej pory dzieci brały udział w 4 spotkaniach. W tym czasie wysłuchały kilku bajek czytanych przez Panie Bibliotekarki Malwinę Miszewską i Wiolettę Karpiak, a były to:

„Lew Limpopo”- bardzo interesująca bajka. Czytana w sposób ciekawy. Dzieci świetnie potrafiły identyfikować się z losami lwa i jego przyjaciółmi, potrafiły z łatwością ocenić zachowanie bohatera.

„Przyjaźń jak drzazga” ze zbioru 52 historii o zwierzętach- ujmująca historia o jeżu, który z samotności gubił kolce..

„Wielki skarb smoka Zenobiusza”- przygody smoka Zenobiusza uświadamiające o tym, że nad skarby najważniejsza jest przyjaźń…

„Przepraszam, czy jesteś czarownicą?” E. Horna i P. Pawlak książka mówiąca o kocie Herbercie który czuł się nieco samotny, chętnie przesiadywał w bibliotece publicznej, w której dowiedział się, z Encyklopedii Czarownic, że lubią one czarne koty. Kot zatem szukał i pytał każdego napotkanego: Czy ty jesteś czarownicą? Zrezygnowany wraca do biblioteki, a tam czeka go niespodzianka, a jaka przeczytajcie sami…
   

 

Czeka na nas zapewne jeszcze kilka miłych spotkań, do których chcielibyśmy zachęcić również dzieci i Panie nauczycielki z innych przedszkoli. Dzieci oprócz słuchania bajki, oglądania ilustracji, wypowiadania się na temat zachowań bohaterów, doszukują się morałów i co ciekawe biorą udział w krótkich zajęciach dydaktycznych związanych z usłyszaną wcześniej treścią.

                                                                                                                                                         Beata Kufel

/więcej zdjęć w fotogalerii/