Rymowanki w Chojnickim Domu Kultury

Nasi mali artyści udali się do ChDK-u by zaprezentować swoje umiejętności w śpiewie i recytacji.Przegląd wiersza i piosenki przedszkolnej rozpoczęły dziewczynki z grupy Misiaków.Przy własnym akompaniamencie na instrumentach perkusyjnych zaśpiewały bardzo ładnie utwór pt.”Rozśpiewany blok”.

/>

Grupę Krecików reprezentowała Michalina Szczesiak deklamując wiersz A.Fredry „Paweł i Gaweł”.Wiersz był długi i dosyć trudny, ale miło się słuchało:

/>

Kolejnym artystą w rywalizacji była Julia Kurszewska.Z prawdziwym wdziękiem i artyzmem,gestykulując i modulując głos wyrecytowała wiersz pt.”Kot cyrkowy”.

/>
Po kotku na scenę wszedł „Żuk”.Był nim 3-letni Jakub Domagała.Bardzo dobrze czuł się na scenie i z dużą swobodą ,aktorsko przedstawił wiersz o żuczku.
Wzbudził duży aplauz i otrzymał wielkie brawa.

/>
Na koniec naszej prezentacji „wskoczyły” na scenę żabki.Kwintet z grupy Gumisiów świetnie wyspiewał „Jak dobrze żabką być”.Wyglądali jak prawdziwe żabki-zielone brzuchy,zielone nogi,łapki i oczy.Jedna żabka była wyjątkowo sprawna,bo wykonała salto na scenie!

/>

Wysłuchaliśmy jeszcze reprezentacji z innych chojnickich przedszkoli.Wszystkie dzieci pięknie występowały i dostały dyplomy i maskotki,a my się cieszymy,że możemy rozwijać dalej te młode talenty!
/M.Sz./