W poszukiwaniu dobrego humoru.

W tym roku ,zgodnie z planem rocznym przedszkola, wpajamy dzieciom szczególne znaczenie wartości moralnych w życiu.Realizujemy te treści wykorzystując literaturę dziecięcą.
W ramach samodoskonalenia wszystkie nauczycielki organizują zajęcia koleżeńskie,w czasie których uczymy się od siebie nawzajem.
Tematem zajęcia ,organizowanego 25 marca, przez Panią Ewelinę G. i Bożenę K.było „Poszukiwanie dobrego humoru”.
Grupa 5-letnich Pszczółek przedstawiła zajęcie w oparciu o inscenizację opowiadania J.Hartwig pt.”Zguba Michałka”.

/>

Główny bohater-Michałek stracił dobry humor.Biedronka pomaga mu znaleźć go wśród przyjaciół zwierzątek- mrówki, królika,sroki,sowy,wiewiórki i różnych owadów.Zwierzątka uświadamiają Michałkowi,że humor zależy od nas samych i trzeba go zawsze pilnować i pielęgnować.
Dzieci zaśpiewały świetną piosenkę o humorze i w dobrym nastroju przeszły do sali na drugą część zajęcia.
Tam Pani Ewelina dała im lusterka.Dzieci robiły różne miny: smutne, złe, wesołe,płaczliwe i straszne:

Wszystkie 5-latki doszły do wniosku,że najładniejsza jest twarz z uśmiechem i obiecały,że przyłożą wszelkich starań,by tak wyglądały ich buzie jak najczęściej.
Na koniec zajęcia,rozwijając aktywność twórczą, dzieci malowały, rysowały i wyklejały wesołe minki na papierowej torebce.

/>
Jesteśmy przekonani,że dzieci wiedzą jakie jest znaczenie dobrego humoru,jutro przedstawienie obejrzą inne grupy przedszkola,a potem ich rodzice.
Cel zajęcia został zrealizowany.Mamy nadzieję,że morał zapamiętają wszyscy i świat wokół nas będzie choć trochę piękniejszy i radośniejszy. :)))))
/B.Kuśmierek,M.Sząszor)