Wielkanoc

Dzień dobry Kreciki!

Rozpoczynamy nowy tydzień i zbliżamy się wielkimi krokami do pięknego czasu, jakim są Święta Wielkanocne.

Dlatego też, na dzisiaj przygotowaliśmy dla Was krótki wierszyk, pt. „Wielkanoc” Olgi Adamowicz, który wprowadzi nas w tematykę tego radosnego czasu i przybliży Wam kilka zagadnień tego Święta  :-).

WIELKANOC- wiersz-1

Plansze pomocnicze do wiersza:

WIELKANOC-PLANSZA-1-1WIELKANOC-PLANSZA-2-1WIELKANOC-PLANSZA-3-1WIELKANOC-PLANSZA-4-1WIELKANOC-PLANSZA-5-1

Rozmowa na temat wiersza:

O jakim wydarzeniu była mowa w wierszu?

Jakie są symbole Świąt Wielkanocnych?

Z czego składa się święconka? – poniższe zdjęcia do pomocy

Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Jak pewnie już wiesz spośród wielu symboli świątecznych wyróżniamy jajko. Właśnie ono, raz w roku , na Wielkanoc, występuje w głównej roli. 

Jajko to znak początku, narodzin – kurczątko, które wykluwa się z jajka, jest również symbolem nowego życia. Dlatego właśnie na Wielkanoc ozdabiamy jajka. Takie ozdabiane jajka nazywamy pisankami.

WIELKANOC-SYMBOLE-1-5WIELKANOC-SYMBOLE-1-1 WIELKANOC-SYMBOLE-1-2 WIELKANOC-SYMBOLE-1-3 WIELKANOC-SYMBOLE-1-4 WIELKANOC-SYMBOLE-1-6 WIELKANOC-SYMBOLE-1-7 WIELKANOC-SYMBOLE-1-8WIELKANOC-SYMBOLE-2-1WIELKANOC-SYMBOLE-2-2WIELKANOC-SYMBOLE-2-3WIELKANOC-SYMBOLE-2-4WIELKANOC-SYMBOLE-2-5

Źródło: Przedszkolankowo.pl

Pisanka – kreślenie po śladzie, kolorowanie wg własnego pomysłu.

 SZLACZKI - PISANKA

Drodzy rodzice to są tylko przykłady zadań. Możecie w dowolny sposób modyfikować i zmieniać zadania. Przykłady są podane w sposób najłatwiejszy, bo zdajemy sobie sprawę , że w warunkach domowych nie wszystko można zrealizować na 100 %.

Udanej zabawy  🙂