NASZA PIERWSZA WIZYTA W MUZEUM

  
W czwartek, dnia 23 lutego 2012 roku dzieci z grupy: „Kreciki” i „Duszki”, a wcześniej też „Pszczółki”, wybrały się na wycieczkę do Oddziału Muzealnego na ul.Drzymały 5.

  
W muzeum czekało na nas wiele atrakcji, ponieważ znajdują się tam niezwykłe zbiory gromadzone na przestrzeni wielu lat przez byłego mieszkańca tego domu – Pana Albina Makowskiego.

 
 

   Zwiedzaliśmy muzeum, po którym oprowadzał nas Pan przewodnik. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób dostarczył nam informacji na temat oglądanych eksponatów. Zobaczyliśmy m.in. jak wyglądały dawniej meble, dowiedzieliśmy się, w jaki sposób dawniej prano, jakie akcesoria potrzebne były do mycia się, widzieliśmy jak wyglądało żelazko, którym prasowały nasze prababcie. Wśród kuchennych eksponatów dzieci znalazły różne sprzęty gospodarstwa domowego, naczynia, narzędzia.

          Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem słuchały przewodnika, nie mogły też oderwać oczu od unikalnych eksponatów, a były to przedmioty użytkowe jak : gramofon, maszyna do pisania, rzeźby, broń, instrumenty muzyczne, liczne obrazy, zbiory numizmatyczne, zegary. 

   Z wycieczki dzieci wróciły bardzo zadowolone. Dzięki niej mogły przekonać się, że wizyta w muzeum wcale nie musi być nudna i mało zabawna. Okazuje się, że muzeum to miejsce pełne tajemnic, niewyjaśnionych zagadek i bardzo ciekawych eksponatów.

 

                                                                                    HB & BMG

                    /więcej zdjęć w fotogalerii/