ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ MARCHEWKI

  
W środę 14.03.2012 r. przedszkole „BAJKA” obchodziło Dzień Marchewki. W tym dniu kolor pomarańczowy dominował w naszych ubiorach. Zarówno dzieci jak i panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo.

   Dzieci wcześniej przygotowywały się do tego święta. Przez cały tydzień uczyły się o zdrowym odżywianiu. Celem tych zajęć było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw jako darów natury na przykładzie marchewki. Wszystkie grupy wzięły też udział w konkursie plastycznym, którego zadaniem było wykonanie w dowolnej technice marchewki. Przepiękne prace zdobiły salę teatralną podczas występu. 

  
Wreszcie nadszedł dzień imprezy marchewkowej. Pierwszą atrakcją był wybór króla i królowej balu. Zostali nimi : Weronika z „Krecików” i Kuba z „Pszczółek ”. Stroje tych dzieci najbardziej podobały się naszej solenizantce.

   BIEDRONKI ŻABKI

 

 


Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia inscenizacji piosenki pt. „Urodziny marchewki” w wykonaniu „Biedronek”. Następnie panie z grup: „Biedronki ” i „Żabki” wraz z dziećmi z „Żabek”  przygotowały przedstawienie na podstawie wiersza „ Jak pan może panie pomidorze”. Było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy…

  

 

 

 

 


Odbyły się też konkursy i zabawy, oczywiście z marchewką w roli głównej. Tego dnia w jadłospisie też królowała marchewka pod różnymi postaciami. Wszystkie dzieci obiecały, że już zawsze będą zjadać ze smakiem to smaczne warzywo. To był dzień pełen wrażeń. Dziękujemy Rodzicom, którzy bardzo poważnie potraktowali marchewkowy temat i przygotowali piękne przebrania swoim dzieciom.

 

                                                                                         HB & BMG

                           /więcej zdjęć w fotogalerii/