TRAMPEK Z PRZYTULISKA W PRZEDSZKOLU

   We wtorek gościliśmy w naszym przedszkolu pieska ze schroniska „Przytulisko”, który wabi się Trampek. To właśnie dzieci z grupy „Duszki” zaprosiły tego niecodziennego gościa. Przedszkolaki starają się pamiętać o tym, że zwierzęta potrzebują pomocy człowieka. Tego uczą się na pewno w domu z rodzicami, ale również na zajęciach w przedszkolu. Od opiekunów Trampka, p. Basi i p. Stefana, dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, co to za miejsce – schronisko oraz jak można pomóc psom mieszkającym w schronisku.

  
Dzieciom bardzo podobał się „Trampek”, chętnie go głaskały, patrzyły jak się bawi oraz jak reaguje na nie – łasił się, kładł się do głaskania. Bardzo chętnie pozował też do zdjęć wraz z dziećmi. Cała wizyta psa dała dzieciom wiele radości i dumy, że one potrafią dbać o zwierzęta.
 
 
   Na koniec wizyty dzieci obdarzyły  pieska karmą , z czego Trampek bardzo się ucieszył machając ogonkiem. Opiekunowie nie kryli wzruszenia podczas wręczania przez nasze przedszkolaki darów na rzecz schroniska, każda puszka karmy, koc i kołdra to dla podopiecznych schroniska wielka pomoc i radość, która pomaga ocalić kolejne zwierzę.
Życzymy Trampkowi i wszystkim pieskom, które przebywają w schronisku,  aby odnalazły swój dom i kochającego właściciela.

 

                               /więcej zdjęć w fotogalerii/                            BMG & HB